Trend Topic olan İbrahim Erkal'dan 'çengelli iğne' açıklaması

Özel Haber - Erdoğa'ın iftarına katılan ve yakasına taktığı çengelli iğne yüzünden Twitter'da Trend Topic olan İbrahim Erkal, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Tarih: 22.06.2016 02:31

OnurAkayMedya/Trend Topic

Bir dönem satış listelerinde üst sıralardan inmeyen İbrahim Erkal, yakasına taktığı çengelli iğne ile bu sefer Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girerek, üst sıralardan inmedi.

Erkal, yaptığı açıklamada Erdoğan'ın dilinden düşürmediği 'ecdad sevgisi'ne sığınarak şu ifadeleri kullandı: "Bu davranışın devlet ricali gereği özel anlamı vardır. Ayrıca yakaya çengelli iğne takmak Osmanlı döneminde devlet erkanına saygıyı belli etmek anlamında kullanılırdı. Kaftanın yakası çengelli iğne ile bir araya getirilirdi. Devlet büyüklerine saygının bir ifadesi olarak algılanır. Bizde devletin en üst makamı yani Cumhurbaşkanının davetlisi olarak o makama saygı ifadesini böyle bir mesajla ifade ettik. İbrahim Erkal farklı bir sanatçıdır. İbrahim Erkal yakasına çengelli iğne takmışsa, demek ki vardır bir bildiği. Devlet, millet, bayrak sevgisi bunu gerektirir”

Etiketler: Trend Topic Twitter İbrahim Erkal çengelli iğne açıklaması
Tarih: 22.06.2016 02:31
Yorum Bırak
Anket
    En Trend Erkek Oyuncu

    Oyunuz Gönderilmiştir